Esileht Blogi oma töötajatele Uncategorized Kui palju raha on võimalik teenida Wolti sõites?

Kui palju raha on võimalik teenida Wolti sõites?

Kuidas kulleriks saab?

Tegelikult on see üpriski lihtne. Täidad netis avalduse ära, valid sobiva koolituspäeva ja jääd ootele.

Koolitus kui selline kestab poolteist tundi, oleneb palju on inimesi ja kes kui palju tahab küsida. Aga ilma koolitusele minemata sa tööle ei saa. See muidugi ei ole selline koolitus, et sa istud kuskil klassiruumis laua taga ja kirjutad vihikusse meeletuid tekste, aga kuulama peab ja vajadusel ka kirjutama.

Pigem räägitakse seal sellest, kuidas toimib kullerite äpp ning tutuvustatakse selle erinevaid funktsioone. Samuti räägitakse kliendisuhtlusest ja teenindusest, mis minu jaoks on üsna loogiline, olen enne klienditeenindust teinud, aga kuidas käituda siis kui midagi valesti läheb ja milline on suhtlus restoranidega, kellega Wolt koostööd teeb jne.

Kogu koolitus toimub inglise keeles, seega, kui sa inkat ei jaga, siis jäta vahele.

Olles koolitusel käinud, saad uue meili, kus uuesti ankeet, mille täidad, lisaks paned veel juhilubade koopia, no kui sa just jalgratta või rolleriga kulleriks ei hakka. Kui kõik see tehtud, pole muud kui oodata, et su kullerikonto aktiveeritakse. Kui see tehtud, autole hääled sisse ja tööle.

Kontorist antakse sulle loomulikult ka jope, müts ja termokott või lausa kaks. Oleneb millega sõidad ja kui tihedalt. Tegelikult on kulleri tähtsaim töövahend see Wolt kulleri äpp. Ilma selleta ei ole mitte midagi teha. Absoluutselt kogu info jookseb sinna ja just sealse info alusel sa ka tööd teed. Ja see äpp on täiesti geniaalselt ehitatud ja tehtud. Ma ei tea mis peaks selle inimese peas toimuma, kes ütleb, et tema ei saa hakkama. Kogu info jookseb sulle ekraanile ja muud ei peagi tegema kui seda infot jälgima. Easy breezy, baby.

Valikuid on kaks – kas töötad lepinguga ja Wolt maksab maksud või siis teed firma ja arvega ja maksud on sinu rida.

Rusikareegel: liftita majas vii toit viimasele korrusele

Aga tuleme siis nüüd töö kui sellise juurde. Ehk siis, mis see töö endast kujutab ja kui raske see on. Kui sa ei ole varem kulleriametit pidanud siis ilmselgelt võib see olla väljakutsuv. Selles töös on kindlasti palju selliseid hetki, kui sa mõtled, et f…..k. Minu puhul on klassika see, et toidu viin ma alati kõige viimasele korrusele just selles majas, kus lifti ei ole või see ajutiselt ei tööta.

Majades kus on lift, seal viin ma söögi alati esimesele või teisele korrusele. Ma kusjuures olen juba nii harjunud sellega, et pigem on see loomulik osa päevast kui erand.

See töö ei sobi sulle, kui sa ei oska teeselda või näidelda. Toidusaajat ei huvita see, kui sul on olnud paha päev või eelmine klient on su näo täiesti asjatult täis sõimanud. Sina pead ikka olema naeratav ja viisakas. Nagu ma ka ennist mainisin, siis see äpp teeb sinu eest enamuse töö ära, sinu asi on vaid viisakas ja heas tujus olla. Selle töö puhul ongi vast suurim roll viisakusel. Kui helistad, siis pead olema viisakas, kui toitu üle annad, pead olema viisakas, kui midagi valesti annad, pead olema viisakas, kui hilined pead ikkagi olema viisakas jne. Noh, nagu ma ütlesin, minu jaoks loogiline, aga kuna seda igal sammul rõhutatakse, siis järelikult vajalik toonitada.

Minu suurimaks mureks on hoopis ummikud. No ei saa midagi teha. Ei saa mitte kuidagi kiiremini liikuda kui autod sinu ees liiguvad. Proovid küll kuskil kõrvaltänavaid pidi minna, aga no ikka jääd kuskil toppama. Aga aeg sinu ekraanil tiksub halastamatult miinust. Ehk siis seal äppis on kohe näha kui mitu minutit sa oled hiljaks jäänud või kui mitme minuti jooksul sa toiduga kellegi ukse taha peaksid jõudma. Viiest seitsmeni on ikkagi hilinemist palju, pole midagi teha. Tihti inimesed ei saa nendest ummikutest aru ja ongi kurjad, et kuidas nii kaua läks. No läks noh. Aga polegi muud teha, kui vabandad, annad toidu üle ja lippad edasi ummikusse.

Tavai ära plära, räägi rahast, kibelete te juba?

Etteruttavalt ütlen ära, et kullerina on võimalik 3000€ kuus kätte teenida küll. Iseasi, kuidas ja mis hinnaga. Jah, raha on oluline, sest ega sa muidu ju seda tööd ei teeks. Tunnistan ausalt, et tasustamine on hea. See loomulikult on keeruline aga hea.

Kõik sõltub sellest kui kiire sa oled, kui täpne sa oled, mis autoga sa sõidad (bensiini kulu), kui hästi sa linna tunned ning kui palju tellimusi sa suudad teha. Kogu see tasu süsteem selgitatakse üksipulgi lahti koolitusel.

Linna tundmine kusjuures on ka minu arust ülioluline. Sul on endal kümme korda kergem, kui sa tead kus on mingi restoran või nähes aadressi tead, kuhu suunas end keerata, et kiiremini kohale jõuda. Mina näiteks kasutan 15 tellimusest Google Maps’i paaril korral. Omal palju kergem kui tead kuhu minna, ei pea ninapidi seda kaarti ja telefoni passima. Lihtsalt sõidad. Välismaalastel kindlalt selle võrra raskem, et nad ei tea, kus mis asub, või kust „lõigata“ või näiteks, ma tean kus on rohkem valgusfoore, kus vähem, kust kaudu ajaliselt võidan. Või näiteks näen, et on ummik, siis saan jalgsi kiiremini kuskilt silgatud. Ala Narva maanteelt võtan söögi, pean viima Karu tänavale, siis saan jalgsi joostes kiiremini kui autoga ummikutes tiksuda.

Poole kohaga* tööl, 300€ nädalas – võimalik!

*Wolti tööpäev on tavaliselt 10-23, st 11h, mina olen teinud sellest nö pool ehk 5-6h päevas.

Tuleme nüüd tagasi raha juurde ja toome elulised näited elust enesest. Ma olen olnud kuller nö poole päeva kaupa. Ühtki hommikust hilisõhtuni päeva pole ma veel teinud.

  • 32 töötundi
  • 433 läbitud kilomeetrit
  • 87 tellimust
  • 282€

Samas on see äpisüsteem päris motiveeriv, näiteks võtad endale eesmärgiks teenida päevas 50, 70, 100€ ja siis lihtsalt teed seni kuni see raha koos. Ma ei ole praegu endale mingeid eesmärke seadnud, olen teinud lihtsalt tunde järgi.

Igapäev on erinev. Kõik oleneb sellest, mis kell sa alustad, kui palju tellimusi sa teed, kui kiiresti sa need kohale viid, mis autot sa kasutad ning kus piirkonnas sa tegutsed. Tasu mõjutavaid faktoreid on palju.

Kui näen, et läheb natuke juba passimiseks ja tööd vähem, panen äpi kinni ja tulen koju ära. Kuigi, isegi kui sa ühtki tellimust ei tee, saad ikka mingi tasu. Aeg on raha, teate ju küll. Ja Wolt minu meelest on sellessuhtes küll väga hea tööandja, et isegi kui tühja passid, siis nats raha ikka kukub.

Aga nüüd tuleb hoiatus. Ka tööd on palju. Päriselt ka. Üks päev olin ära vist viis tundi aga selline tunne oli nagu oleks tunnikese tööd teinud. Aeg lihtsalt lendas ja kadus. Plussiks on see, et mitte ükski päev ei ole eelmisega sarnane. Alati on kas uued toidukohad ning loomulikult uued kohad, kuhu seda toitu viia. On nii ühikaid, kui ka uhkeid residentse ja hotelle. Igav seda tööd tehes kindlasti ei hakka.

Loomulikult olen kohanud ka blogilugejaid, ja muidu tuttavaid, kes on veits hämmingus olnud, kui olen neil kotiga ukse taga.

Reaalsus: 3000€ kuus on võimalik teenida küll

Tulles tagasi aga selle juurde, kas 3000€ kuus on võimalik, siis jah. Teoorias on see võimalik, aga selleks peaksid sa olema tööl kogu aeg. Reaalselt kogu aeg. Sul ei olekski oma eraelu. Seega kui sa oled vallaline, töötu, koolis ei käi ega ka kuskil mujal, siis jah, go for it. Uurisin natuke maad, üks kutt ongi kuus 3000€ kätte saanud, aga töötas ka selleks 30 päeva täispikad päevad.

Mina olen siiski pereinimene ja soovin ka oma perega koos olla, mitte kogu aeg tööl olla. Ja iseenesest, 300€ nädalas pole ka paha.

Kas jootraha saab?

Nii ja naa! Üldiselt on see selline töö, kus väga jotsi ei loobita. Kõik maksmine käib ju läbi äpp’i ja mingit sularahaga sahkerdamist pole. Kuigi jah, ma olen jotsi saanud küll. Enamasti ikkagi jätavad jootraha välismaalased (ja turistid).

Autor: Meelis Tomson (ma loodan, et leht ei ole veel avalik) Tegin lihtsalt näiteks.

PS. Soovid hakata kulleriks. Kliki siia!

Postitused, mis võiksid sulle veel huvi pakkuda.